HABERLER

Başa Dön

 
 

  Bloomberg Tv Semi Marin sektör değerlendirme röportajı

  Tuzla Marina Projesi

  Pendik'ten ''Shop & Miles Boat Show 2009'' Geçti.

  Gemi Siparişinde Dünya 6'ncısıyız!
  Fuarın en büyüğü Royal Barbarossa oldu.
  Semi Marin, 28. Uluslararası İstanbul Shop&Miles Boat Show 2009 İzlenimleri.
  Teknelerde Neden Tik Ağacı Kullanılır ?
  Semimarin Pendik Marina’da gerçekleştirilecek olan 'Shop Miles Boat Show ’ fuarında yerini aldı.
  Enerji Tasarrufu İçin UWL Aydınlatma Sistemlerinden Yeni Çözüm.

Semi Marin Bloomberg Tv Röportajı


Semi Marin Bloomberg Tv ile semi_marin

Referanslarımızdan bazıları...


İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. İpragaz enerji Kıyı emniyeti genel müdürlüğü

Neomed kozmetik Orfi marine Alemdar Kimya

Beykent Üniversitesi Borusan Cem Armatürleri

diesel tekstil Espiga yachting Mercan yachting

Nuh çimento sanayi Sistem Reklamcılık Hattat Holding

Peninsula tour Alba Sigorta Trio Deniz Araçları

Yurtiçi Kargo Gsb Oilless

Tuzla Marina Projesi

 

Tuzla Belediyesi Resmi Web Sitesi
İstanbul’un en uzun ve güzel sahil şeridine sahip Tuzla’nın kıyılarını daha verimli ve katma değeri yüksek projelerle değerlendirmek adına Marina Projesi gündeme alınmıştır. Tuzla turizmine ve istihdamına büyük katkı sağlayacak Marina Projemiz birkaç alternatifle değerlendirilerek Milli Emlaktan ön izinleri alınmış ve ihale aşamasına gelinmiştir.

Tuzla Yat Limanı ve Sahil Düzenleme Projesi’ne ilişkin olarak hazırlanan ve Bayındırlık Bakanlığı’na onaya sunulacak olan Nazım ve Uygulama İmar Planı için yapılması gereken ön çalışmaların bir kısmı tamamlanmış olup, bir kısım çalışmalar devam etmektedir.

 

Tuzla Marina için çalışmalarımız devam ediyor.

TÜRKİYE İş Bankası iştiraklerinden İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Tuzla’da 300 milyon dolar değerinde üç proje yapacak. Bu yatırımlardan ilki dün temel atma töreni yapılan Çınarlı Bahçe konut projesi olurken ikinci sırada İş Bankası’nın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilecek Teknoloji ve Operasyon Merkezi yer alıyor. "Hürriyet Ekonomi"

 

Tuzla Marina için çalışmalarımız devam ediyor.

Tuzla sahillerinin halkımızın maksimum derecede kullanımını sağlayacak şekilde içerisinde kültürel, sportif ve eğlence ünitelerinin de olduğu, Tuzla Balıkçı Barınağının da modern bir şekilde yerleştirildiği vizyon projelerimizden biri olan Tuzla Marina için çalışmalarımız devam ediyor.

 

http://www.tuzla.bel.tr/icerik/134/69/tuzla-marina-projesi.aspx

 

Pendik'ten ''Shop & Miles Boat Show 2009'' Geçti.

Uluslararası İstanbul Boat Show” fuarının açılışı, 150 bin metrekarelik sergi alanına sahip, Türkiye’nin ikinci büyük marinası olan Pendik-Marinturk’te gerçekleştirildi.

200’den fazla firma ile 600’e yakın ulusal ve uluslar arası markanın bulunduğu fuarda 4 bin Euro’dan 12 milyon Euro’ya kadar olan 273 adet tekne ve yat meraklıları ile buluştu.

NTSR Fuarcılık tarafından düzenlenen “28. Uluslararası İstanbul Boat Show” fuarının açılışı yoğun katılımla Marinturk İstanbul City Port’ta gerçekleştirildi.

200’den fazla firma, 600’e yakın ulusal ve uluslar arası markanın bulunduğu fuarda 273 adet deniz aracı meraklıları ile buluştu. Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin’in de hazır bulunduğu açılışa Başbakanlık Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu, Kaymakam Mehmet Oduncu, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş ve Marinturk Genel Müdürü Hakan Kavlakoğlu, NTSR Fuarcılık Genel Müdürü Serkan Tığlıoğlu ile çok sayıda yerel ve ulusal basın mensubu katıldı.

Müsteşar Naiboğlu: “Dünyada ilk 10’a girdik”
Açılışta söz alan söz alan Başbakanlık Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu, İstanbul Tersanesi’nde 1983’den 2000 yılına kadar görev yaptığını belirterek Pendik’in kendisi açısından çok büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Naiboğlu, gemi inşa sanayinde Türkiye’nin tonaj bakımından dünyada ilk 10’a girdiğini, ekonomik krizden etkilenen denizcilik sektörünün geleceğinin çok daha parlak olduğunu sözlerine ekledi.

Pendik Belediye Başkanı Dr.Salih Kenan Şahin: “Pendik marina ile taçlandı”
Fuarın açılışında söz alan Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, marinanın yıllarca Pendik’in hayali olduğunu, böyle bir tesisin inşasında eski Belediye Başkanı Erol Kaya’nın büyük gayretlerinin bulunduğunu hatırlattı. İlçenin hava, kara, deniz ve demiryolu ulaşımı açısından önemli bir noktada bulunduğunu belirten Başkan Şahin, hizmete giren marinanın bu durumu taçlandırdığını ifade etti. Pendik Belediyesi'ndeki yeni dönemde, spor faaliyetlerinin gelişmesi için büyük çaba gösterileceğini söyleyen Şahin; “Bölgemizin deniz sporları açısından gelişmesi ve bu alanda bir merkez olması noktasında büyük gayretlerde bulunacağız” dedi.

En düşük tekne 4 Bin Euro'ydu
26 Ekim tarihine kadar açık kalacak olan İstanbul Boat Show’da, boyları 3 ile 50 metre arasında değişen farklı özelliklere sahip tekne ve lüks yatlar ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı. Bir çok yerli ve yabancı firmanın katıldığı fuarda, yatların yanı sıra kurulan stantlarda denizcilik ürünleri ve tekne aksesuarları görücüye çıktı.

Özel olarak yapılmış olan yüzer iskeleye bağlı deniz araçlarını yakından inceleme fırsatını bulan konuklar teknelerin iç mekanlarını da gezerek yetkililer tarafından detaylı bir şekilde bilgilendirildi. Türkiye’de düzenlenmiş en büyük denizcilik fuarı olma özelliğine sahip Uluslararası İstanbul Boat Show’da sergilenen deniz araçlarının en düşük fiyatlısının 4 bin Euro en yükseğinin de 12 milyon Euro olduğu öğrenildi.

12 Milyon Euro'luk Yat
Fuarda sergilenen mega yatlardan Yalova'daki Oruçoğlu Tersanesi'nde inşa edilen 51 metre boyunda, 8,5 metre enindeki ''Royal Barbarossa'', fuarın en büyük ve pahalı teknesi oldu.

Boat Show Pendik'de Ziyaretçi Rekoru Kırdı
İstanbul CityPort’ta yapılan Boat Show rekor sayıda ziyaretçi topladı.

Altı gün süren boyunca İstanbul Shop & Miles Boat Show’u 31 bin 587 kişi ziyaret etti. Fuara 273 tekne, 178 firma ve 585 ulusal ve uluslararası marka katıldı.

Dünya markalarının 2010 model teknelerini görme fırsatı bulabilen ziyaretçilerin fuarda yaptığı alışveriş miktarının katılımcıların beklentilerinin çok üstünde gerçekleştiği açıklandı.

Pendik'teki "Marinturk İstanbul City Port" Tam Not Aldı
Erol Kaya'nın Pendik Belediye Başkanı olduğu dönemde Pendik'e ve Denizcilik dünyasına kazandırdığı Pendik Marinturk Yat Limanı ilk organizasyonunda tam not aldı.

http://www.istanbulolay.com/haberoku.php?id=884

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Yaşar Duran Aytaş, Türkiye'de toplam 71 faal tersane bulunduğunu söyledi. 2000'lerin başında gemi inşa sanayinde artan talep ve denizcilik sektörüne duyulan ilgiyle sektörün ivme yakaladığını belirten Aytaş, 2002 yılında tespiti ve proje çalışmaları tamamlanan tersane, tekne imal alanlarının 2004 yılında açılmaya başlamasıyla gemi inşa sanayinin büyük bir güce sahip olduğunu anlattı.

2002-2003 yıllarında 37 olan tersane sayısının 2011'de 71'e çıktığını kaydeden Aytaş, ''Ancak 2008 yılında dünyadaki ekonomik krizin etkisiyle yatırımdaki tersanelerin faaliyete geçme ivmesi düşmüştür. 71 tersanemiz, 3,88 milyon metrekarelik alanda, 13 bin 160 metre deniz cephesine sahip olup 3,60 milyon DWT'luk kapasiteye sahiptir'' dedi.

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/gemi-siparisinde-dunya-6ncisiyiz-31722.html

 

Fuarın en büyüğü Royal Barbarossa oldu.

 

İSTİHBARAT SERVİSİ
Bu yıl 28'incisi düzenlenen İstanbul Shop&Miles Boat Show bugüne kadar Türkiye'de düzenlenen en büyük denizcilik fuarı oldu. 200 firma ve 600 ulusal ve uluslararası marka temsil edildiği fuarda, boyları 3 ile 51 metre arasında değişen 273 tekne sergileniyor. Boat Showun gözdesi ise 12 milyon avroluk fiyatıyla Royal Barbarossa oldu.

50 bin profesyonelin ziyaret etmesi beklenen fuarı düzenleyen NTSR Fuarcılık Genel Müdürü Serkan Tığlıoğlu, fuarda sergilenen teknelerin toplam değerinin 200 milyon doların üstünde olduğunu söyledi. Her zevke uygun motoryat, yelkenli, megayat, katamaran, şişme botu bir araya topladıklarını belirten Tığlıoğlu, "Fırsatlar köşemizde ikinci el tekneler sergileniyor. Fuarda off-shore yarış tekneleri yakından görülebilecek, maket tekne gösterileri gerçekleştirilecek" diye konuştu.

 

İKİNCİ EL DENİZ ARAÇLARI

Bu yılki Boat Show, deniz tutkunlarını 273 teknenin oluşturduğu görkemli bir serginin yanı sıra zengin bir program ile ağırlıyor. Bu yıl ilk kez 'Herkes tekne sahibi olabilir' sloganı ile oluşturulan Fırsat Köşesi'nde ikinci el tekneler de incelenebiliyor. Fırsat Köşesi'nde, ulusal ve uluslararası firmalar çok uygun fiyatlarla ikinci el teknelerini satışa sunuyorlar.

 

Emsalleri iki kat pahalı

Fuardaki teknelerin en düşük fiyatlısı 4 bin avro, en yüksek fiyatlısı ise 12 milyon avro olarak belirtiliyor. 51 metrelik uzunluğuyla fuardaki en büyük tekne konumundaki Royal Barbarossa isimli lüks yatın üreticisi Levent Oruç, 12 milyon avro değerindeki teknenin eşdeğerlerinin yarı fiyatına satılığa çıkarıldığını belirtti. Oruç, 1250 metrekare kullanılabilir alan, 5 VİP kabin, Türk hamamı, 12 kişilik jakuzisi bulunan lüks yatın dünyadaki eşdeğerlerinin 22-28 milyon avro fiyat aralığında satıldığını ifade etti.

 

http://yenisafak.com.tr/Aktuel/Default.aspx?t=23.10.2009&i=218495

 

Semi Marin, 28. Uluslararası İstanbul Shop&Miles Boat Show 2009 İzlenimleri

Yat üretimi sektöründe büyük bir paya sahip olan ülkemiz her geçen gün dünya üzerinde etkili bir konum elde ediyor. Bu konum düzenlenen  bir çok organizasyon ile pekişmekte. Bunlardan biride 2009 yılı içerisinde Türkiye’de deniz üzerinde gerçekleşen ilk fuar olma özelliğini taşıyan NTSR Fuarcılık tarafından düzenlenen 28. Uluslararası İstanbul Shop&Miles Boat Show oldu.

Semimarin ailesi olarak katıldığımız fuarda müşterilerimize kullandığımız ürünlerin kalitesini,  geniş bir seçim olanağı sağlayan kartelalarımızı ve referanslarımız içerisinde yer alan gerçekleştirdiğimiz projelerimizin resimlerini paylaşma imkanı bulduk. Fuar boyunca standımıza beklentimizin üstünde ilgi gösteren bizi ziyaret eden bütün dostlarımıza ve müşterilerimize teşekkür ederiz.

 

Teknelerde Neden Tik Ağacı Kullanılır ?

Dünya üzerinde üretimi sınırlı sayıda olan tik ağacı sudan etkilenmeme özelliği ile dikkat çekmektedir. Ağaç sayısının az oluşu kullanım miktarının ve üretimin denetlenmesini gerektirmektedir. Bu nedenle kesilen ağaçların yerine yeni ağaçlar dikilmektedir.

Tik ağacı Güney Asya da Hindistan, Hindiçinli ve Cavada yetişir.

Sert ve sıkı yapılıdır. Esnek bir ağaçtır. Kolay yarılır. Vurulma, ezilme, sürtünme gibi fizik etkilere karşı dayanımı iyidir. İşlenen yüzey temiz görüntü verir. Aletlerin kesici ağızlarını çabuk köreltir. Tornaya iyi gelir. Az çeker. Çabuk kamburlaşır. Suyu adeta iter, kolay ulanmaz. Böcekler ve mikroorganizmalar tarafından kolay yıkımlanmaz. İşlenirken çıkan tozlar sağlığa zararlıdır. İyi boyanmaz. Zor verniklenir.

Tik ağacı ile en iyi uyum sağlayan malzeme alüminyumdur. Bu nedenle genelde bu iki malzemenin birleşimi güzel projelerin ortaya çıkmasına olanak sağlar.

Tik ağacı uygulanan projelerde sağladığı prestijle önemli bir yer tutar. Kalitesi ile uzun yıllar kullanılır. Göze hoş gelen görünümü ile estetik açıdan tam puan alır.

 

Semimarin Pendik Marina’da gerçekleştirilecek olan 'Shop Miles Boat Show ’ fuarında yerini aldı. G-119 nolu standımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Enerji Tasarrufu İçin UWL Aydınlatma Sistemlerinden Yeni Çözüm

Enerji tasarrufu, üretimde, konforumuzda ve iş gücümüzde herhangi bir azalma olmadan enerjiyi verimli kullanmak, israf etmemektir.

Enerjinin fazla kullanılması sonucunda; o DOĞAL KAYNAKLAR HIZLA TÜKENİYOR o ÇEVRE KİRLENİYOR o ENERJİ İÇİN YÜKSEK MİKTARDA PARA ÖDÜYORUZ Ekonomik üretim ana unsuru olan ve hayat kalitemizi iyileştiren enerjinin kullanımından vazgeçemeyeceğimize göre ENERJİYİ VERİMLİ KULLANMAK ZORUNDAYIZ.

İşte bu nedenle UWL müşteriye özel, kişiselleştirilmiş, etkin, hızlı ve ekonomik su altı aydınlatma çözümleri uzun yıllara dayanan tecrübe ve yenilikçi yaklaşımla geliştirilmiş, LED (Light Emitting Diodes ) teknolojisi kullanılan, yüksek kaliteli sistem kullanmakta. Aydınlatma sistemlerinde enerji en verimli şekilde kullanılmaktadır . Bu nedenle sistemin kullanım ömrü çok uzundur.

Semimarin ailesi olarak aydınlatma sistemlerimizde UWL’i tercih ediyoruz.

 

© Copyright 2010. Tasarım 

  Tüm hakkı saklıdır.